مقالات

انواع نیم تنه زنانه و راه های مراقبت از آن

نیم تنه زنانه

همانطور که می دانید، نیم تنه به نوعی از لباس گفته می شود که معمولا مورد استفاده بانوان است و از قسمت سرشانه تا زیر سینه را می پوشاند. اما قسمت جالب ماجرا این است که تاریخ ورود این لباس های پرطرفدار به دوران جنگ جهانی دوم باز می گردد. در آن زمان کل دنیا با بحران کمبود پارچه مواجه بود. پس تیشرت هایی با قد های کوتاه تر برا صرفه جویی در مصرف پارچه به میان آمدند. بعد از تیشرت های قد کوتاه، حال نوبت به تولید نیم تنه هایی با دو بند بود. کاربرد اولیه آن ها به عنوان لباس های ساحل و شنا بود. اما امروزه با پیشرفت صنایع مد و تنوع بسیار زیاد لباس ها، نیم تنه زنانه در انواع مختلفی تولید و مورد مصرف قرار می گیرد.

میزان تنوع و خلاقیت در این نوع از لباس های زیر به قدری زیاد است که می توان از آن ها برای کاربرد های گوناگی مانند: ورزش کردن، مهمانی و یا به عنوان لباس راحتی استفاده نمود.

پیش از این در مقاله های قبلی با مفهوم اولیه نیم تنه ورزشی و نکات مهم در خرید نیم تنه  آشنا شده ایم. پس در این مقاله سعی داریم انواع و نحوه نگه داری از آن را به شما آموزش دهیم.

نیم تنه‌ زنانه کپسول‌دار

نیم تنه زنانه کپسول دار و یا کاپ دار، جزو مدل های پر فروش موجود در بازار می باشد. ساختار این لباس ها به گونه ای است که کاپ هر سینه مجزا از دیگری می باشد. و همین ساختار جزو مزیت های آن به حساب می آید زیرا فرم سینه ها را حفظ می نماید.

انواع نیم تنه

نیم تنه‌ فشرده‌ کننده

دلیل نام گذاری این مدل از نیم تنه ها این است که بر خلاف مدل بالایی کاملا یک تکه است. و کارایی آن ها به این صورت است که باعث فشردن سینه ها به سمت قفسه سینه می شوند. پیشنهاد ما به شما برای خرید این مدل، استفاده از آن برای فعالیت هایی با ساپورت متوسط است.

 

نیم تنه‌ زنانه کپسول دار- فشرده کننده

نیم تنه زنانه کپسول دار – فشرده کننده، یکی از مدل هایی که در بازار فروش بسیار به چشم میخورند. همانطور که از نام این مدل ها مشخص است، ترکیبی از دو مدل قبلی است که ویژگی های هر دو را شامل می شود. بدین معنا که هم شامل کاپ می شوند و هم باعث فشردگی سینه ها می شوند. کاربرد این مدل ها بیشتر برای انجام فعالیت هایی با ساپورت زیاد است.

توجه: برای خرید هر کدام از مدل های بالا نکته حائز اهمت نوع فعالیت شما و میزان راحتی در آن است.

 

نکات مهم در نگهداری از نیم تنه زنانه

در این بخش نکاتی که باعث بالا رفتن طول عمر لباس ها و نگهداری آن ها می شود را بررسی می نماییم. با استفاده از این نکات می توانید به خوبی از لباس های ورزشی خود مراقبت نمایید.

  1. هنگام شست و شو نیم تنه زنانه، مانند سایر لباس ها بهتر است آن را برعکس نمایید.
  2.  همچنین سعی کنید همه لباس های ورزشی به ویژه نیم تنه ها را دستی بشویید و در ماشین لباس شویی نندازید. زیرا این کار ضمن آسیب ساندن به الیاف لباس، از لحاظ بهداشتی هم مناسب نمی باشد.
  3. مهم ترین مسئله در مورد شست و شو این لباس ها توجه به رنگ بندی آن ها است. به هیچ وجه لباس های مشکی را با لباس های رنگی و یا سفید نشویید.
  4. همانطور که می دانید اب گرم باعث شل شدن الیاف و پاک شدن مارک و حک لباس ها لباس می شود. و لباس های ورزشی به ویژه نیم تنه ها ازین قاعده مثتثنی نیستند. پس بهتر از هنگام شست و شو از آب سرد یا ولرم استفاده نمایید.
  5. هنگام شست و شو لباس ورزشی از نرم کننده استفاده نکنید. همچنین بعد از شست و شو به هیچ وجه آن را اتو نزنید.
  6. با لباس های ورزشی خود، خشن رفتار نکنید و آن ها را به آرامی تا کرده و در داخل کشو و یا کمد لباستان تا روزی که دوباره از آن استفاده کنید، قرار دهید.

خرید نیم تنه

کلام آخر

اگر به دنبال خرید لباس ورزشی زنانه به خصوص نیم تنه زنانه می باشید، می توانید با مراجعه به صفحه اصلی وب سایت کیزاسپرت از تنوع محصولات آن بهره مند شوید. این مجموعه ارائه دهنده بالاترین کیفیت انواع نیم تنه و تاپ، تیشرت و بلوز، شلوارک و شلوار و… در زمینه لباس های ورزشی زنانه می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *